Ultimate magazine theme for WordPress.

Savunma sanayi yatırım fonu kuruluyor

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Lideri Prof. Dr. Demir, yakın vakitte bir savunma sanayi yatırım fonu kurma maksadıyla bir çalışma başlatıldığını duyurdu.

Elazığ’daki temaslarını sürdüren Prof. Dr. Demir beraberinde Ulusal Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay ile kentteki bir otelde düzenlenen “Savunma Sanayii Elazığ Buluşması” programı kapsamında endüstrici ve iş adamları ile bir ortaya geldi.

İlgili Haberler

Demir, sanayicilere, küçük iştirak ve girişimcilere 150 milyon liralık yıllık bir takviye sağladıklarına lakin para dayanağının yanında finansman ve kabiliyetlerin çok daha kıymetli olduğuna dikkati çekti.

Yakın vakitte bir savunma sanayi yatırım fonu kurarak bu fon vasıtası ile teşebbüs ruhu ve teknoloji derinliği gördükleri teşebbüslere, şirketlere ortak ve takviye olmak, yatırım fonu kanalıyla yatırım yapmak maksadıyla bir çalışma başlattıklarını aktaran Demir, şöyle devam etti:

“Bunu da yakında inşallah duyurup süratle girişimcilerimize, yatırımcılarımıza dayanak olmaya çalışacağız. Ayrıyeten ARGE fonlarımız devam ediyor. Endüstriyel aktifliği destekleme programımızla, kıymetlendirme destekleme programımızla, çeşitli firmalarımızı değerlendirmeye tabi tutup daha uygun olmaları için neler yapılması gerektiğini kendilerine bildirip bu mevzuda çeşitli dayanakları masaya koyuyoruz.”

Comments are closed.