Ultimate magazine theme for WordPress.

Rekabet Şurası kimi devralma ve tesis süreçlerine onay verdi

Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruya nazaran, Rönesans Sıhhat Yatırım Anonim Şirketi ve Şam Yapı A.Ş elinde bulunan Rönesans İşletme Hizmetleri Danışmanlığı A.Ş nezdindeki payların ISS Tesis İdare Hizmetleri A.Ş tarafından devralınması sürecine ait müsaade verildi.

LIXIL Corporation ve Schüco International KG tarafından süreç öncesinde Schüco International KG’nin tek denetiminde bulunan Schueco Japan KK üzerinde ortak denetim tesis edilmesi uygun görüldü.

Halihazırda kurucu ortakları tarafından denetim edilen ve Martı İleri Teknoloji A.Ş’nin tek ortağı olan Martı Technologies Inc. üzerinde, European Bank for Reconstruction and Development ve Actera Group tarafından denetim edilen Perpetual Motion S.a.r.l.’nin ortak denetim tesis etmeleri süreci onaylandı.

İlgili Haberler

Kayseri’nin İncesu ilçesindeki Güneş Güç Santrali olarak faaliyet gösteren KAY-1, KAY-2 ve KAY-3 Güneş Gücü San. ve Tic. AŞ paylarının tamamının, İmpa Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından devralınması sürecinin müsaadeye tabi olmadığına karar verildi.

KÇS Kahramanmaraş Çimento Beton Sanayi ve Madencilik İşletmeleri AŞ’nin Kiper Elektrik Üretim A.Ş’yi tasfiyesiz infisah yoluyla devralması ile gerçekleşecek olan birleşme sürecinin kapsamda olmadığına karar verildi.

Domtar Corporation’ın tek denetiminin, Paper Excellence Şirketler Kümesi tarafından, iştiraki Karta Halten B.V. aracılığıyla devralınması süreci uygun bulundu.

Pelagia AS ve Partrederiet Karolos AS tarafından ortak denetim edilen Hordafor AS’nin denetiminin Pelagia AS tarafından devralınması süreci onaylandı.

Comments are closed.