Ultimate magazine theme for WordPress.

Putin: Siber güvenlikte Biden’la istişarelerin başlaması konusunda anlaştık

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, ABD Lideri Joe Biden ile yaptığı görümenin akabinde yaptığı açıklamada, “Biden ile siber güvenlik alanında istişarelerin başlatılması konusunda anlaştık. Bu çok önemli” dedi.

Vladimir Putin, “Rusya ve ABD büyükelçilerin misyon yerlerine dönmesi konusunda Biden’la mutabakat sağladık. Ukrayna sorununu çok geniş formda olmasa da ele aldık. Biden, Donbass’taki meselelerin Minsk mutabakatları temelinde çözülmesini kabul etti” dedi.

İlgili Haberler

Putin, ” Biden, Stratejik Akın Silahlarının Azaltılması Muahedesi’nin (START-3) uzatılması konusunda sorumlu ve vaktinde bir karar aldı. Rusya ve ABD’nin stratejik istikrarın sağlanmasında sorumlulukları var. İki ülke, uzatılan START-3 muahedesinde yapılacak muhtemel değişiklikleri görüşmeye başlayacak. Siber güvenlik konusunda da istişarelere başlamak için Biden ile anlaştık” halinde konuştu.

Putin, ” Arktika bölgesinde iş birliği yapmamız gerektiğinden eminim. Arktik bölgesinde Sovyet altyapılarını yeniliyoruz. ABD’nin Rusya’nın Arktika’yı ‘askerileştirdiği’ telaşları temelsiz” dedi.

Comments are closed.