Ultimate magazine theme for WordPress.

Putin: Biden Trump’tan daha öngörülebilir biri

ABD ile Rusya ortasındaki bağların tarihin en düşük düzeylerinde olduğuna vurgu yapan Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, ABD Lideri Joe Biden ile yapacağı birinci yüz yüze görüşme öncesinde Biden hakkında müspet iletiler verdi.

Moskova’da NBC News yayınına katılan Putin, ABD ile siber akınlar ve karşılıklı açıklamalar hasebiyle yükselen tansiyona karşın, Biden ile çalışmanın mümkün olabileceğini, zira Biden’ın evvelki lider Donald Trump’tan daha öngörülebilir olduğunu belirtti.

İlgili Haberler

Putin, “Biden farklı bir insan, birtakım avantajlar ve dezavantajlar da kelam konusu ancak umuyorum ki ABD Lideri ismine tahrik nitelikli hareketler olmayacaktır” sözlerini kullandı.

Trump için “Olağanüstü ve yetenekli biri” nitelemesini yapan Putin bununla birlikte kendisinin ABD Lideri olmaması gerektiğini söyledi. Trump Biden için ise “Kariyer insanı, hayatının tüm erişkinlik periyodunu siyasette geçirmiş biri” değerlendirmesinde bulundu.

İki başkan, G-7 tepesinin akabinde İsviçre’nin Cenevre kentinde 16 Haziran’da bir ortaya gelecek. Görüşmenin, siber ataklar, Ukrayna ve Kremlin’in muhaliflere olan tavrı üzere sıcak başlıklar münasebetiyle gergin bir atmosferde geçmesi bekleniyor.

Comments are closed.