usta kredi

Panasonic, Tesla’daki paylarını elden çıkardı

Tesla ile ortak bir batarya fabrikasına sahip olan Panasonic, elektrikli araç üreticisindeki payının tamamını yaklaşık 3,6 milyar dolar (400 milyar yen) karşılığında sattı.

Panasonic Sözcüsü Yayoi Watanabe, satışın şirketin Tesla ile olan alakasını etkilemeyeceğini ve Tesla’nın süreç hakkında bilgilendirildiğini belirtti. Sözcü, gelirlerin gelecekteki büyümeye yatırım yapmak için kullanılacağını söyledi.

Panasonic’in yeni lideri ve CEO’su Yuki Kusumi, 103 yaşındaki Japon elektronik üreticisi için büyüme stratejisine odaklanırken üretim tabanından üste yanlışsız verimliliği artırmaya odaklandığını açıklamıştı.

Satıştan elde edilecek gelir Blue Yonder satın alması için kullanılacak

Nikkei daha evvel kelam konusu satış haberini duyurmuş ve Panasonic’in elde edilen geliri 7 milyar dolarlık yapay zeka yazılımı geliştiricisi Blue Yonder’ı satın almasına yardımcı olmak için kullanacağını söylemişti.

Yeni Lider ve CEO’su Yuki Kusumi idaresindeki Panasonic, Tesla için daha fazla pil üretmek ve şirketi daha verimli hale getirerek yeni büyüme alanlarına yatırım yapmak için milyarlarca dolar ayırdı.

Comments are closed.