Ultimate magazine theme for WordPress.

Müsilaj, Ege’deki tatil bölgelerine ilerliyor

 • 01

  Marmara-CaddeBostan Kıyısı

  Marmara Denizi kıyılarını kaplayan ve halk ortasında “deniz salyası” olarak da bilinen “müsilaj”, son günlerde suyun altındaki canlılar için de tehdit oluşturuyor. Müsilajın ağır tesiri Caddebostan Sahili’nde de tesirini sürdürmeye devam ediyor.

 • 02

  Marmara- Tekirdağ kıyıları

  Tekirdağ kıyılarında 18 Haziran tarihinden bu yana yine birikmeye başlayan müsilajın yoğunluğu arttı. Tesirli olan lodos uzun müddettir kıyıda görülmeyen müsilajı balıkçı barınağı bölgesine topladı.

 • 03

  Çanakkale Merkez Kıyıları

  Çanakkale Boğazı’nda görülen müsilaj, kent merkezinde kıyılarda ağırlaştı. Rüzgarla istikamet değiştiren müsilaj, Kordon Uzunluğu kıyılarında artış gösterdi. Kıyı bölgesinde bulunan teknelerin etraflarını saran müsilaj, balıkçı barınağını tümüyle kapladı.

 • 04

  Çanakkale- 1915 Çanakkale Köprüsü imali etrafı

  Lapseki’nin Şekerkaya ve Gelibolu ilçesi Sütlüce mevkileri ortasında imali süren 1915 Çanakkale Köprüsü etrafında köpüksü yoğunluğuyla boğazın çeşitli noktalarında tesirli olan müsilaj, drone ile kaydedildi.

 • 05

  Çanakkale- Tarihi Gelibolu Yarımadası

  Marmara Denizi kıyılarında görülen ve rüzgarın tesiriyle kıyılara sürüklenen müsilajın Tarihi Gelibolu Yarımadası’ndaki yoğunluğu drone kamerasına yansıdı.

 • 06

  Çanakkale- Bozcaada

  Çanakkale Boğazı’nda bir müddettir ağır formda görülen müsilaj, geçtiğimiz günlerde az ölçüde da olsa Kuzey Ege’ye kadar ulaşmıştı. Lodos nedeniyle Bozcaada’da balıkçı barınağı ve limanın içi büyük ölçüde müsilajla doldu. Ortaya çıkan manzara, turizm cennetinde tasaya yol açtı.

 • 07 transparent

  Çanakkale- Tarihi Gelibolu Yarımadası

  Rüzgarla taraf değiştiren müsilaj, Tarihi Gelibolu Yarımadası kıyılarında da tesirli oldu. Eceabat’ta Çamburnu mevkisi ile Kilitbahir Kalesi, Barut İskelesi, Rumeli Mecidiye Tabyası bölgelerinde ağırlaşan müsilajın Şehitler Abidesi ve Morto Koyu’nda da tesirli olduğu görüldü.

Comments are closed.