Ultimate magazine theme for WordPress.

Meditera halka arz gelirinin üçte birini işletme sermayesi gereksinimlerine ayıracak

Tıbbi materyal kuruluşu Meditera, sermaye artırımı yoluyla halka arz oluyor. 23-24-25 Haziran tarihleri ortasında talep toplayacak olan şirket, hisselerinin yüzde 20,59’unu halka arz edecek.

80 ülkede 100’den fazla müşteriye ihracat gerçekleştiren Meditera, anestezi ve ağır bakım teneffüs devreleri üretiminde, onkoloji ilaç hazırlama ve uygulama sistemleri kurulumunda, işletilmesinde ve projelendirilmesinde, infüzyon pompa ve setleri distribütörlüğü, üretimi ve teknik servisinde, biyosidal eser üretiminde faaliyet gösteriyor.

İlgili Haberler

2020 yılında 203 milyon TL yurtdışı satış gerçekleştiren şirket ihracatının yüzde 69’unu Avrupa, yüzde 21’ini Asya, yüzde 6’sını Kuzey Amerika ve yüzde 3’ünü ise Avustralya kıtasına yapıyor.

Halka arz ve gelecek gayelerine yönelik açıklamalar yapan Meditera İdare Konseyi Lideri Atilla Sevinçli, “Halka arzdan gelen kaynak ile Ar-Ge’ye daha fazla yatırım yapmayı, kurumsallaşmayı güçlendirerek daha süratli büyümeyi ve yurt dışında firma satın alması yoluyla bu pazarlardaki pozisyonumuzu artırmayı hedefliyoruz. Halka arz gelirinin yüzde 25-30’u ile yurtdışı/yurtiçi fırsatlar pahalandırılacak, yüzde 30-35’i ile işletme sermayesi gereksinimleri karşılanacak. Yüzde 20 nakit temettü dağıtmak istiyoruz. İhracat odaklı büyümemizi sürdürürken, yurtdışı pazarlarında yeni yatırımlarımıza da devam edeceğiz.” açıklamalarını yaptı.

Comments are closed.