Ultimate magazine theme for WordPress.

Binance Coin (BNB)

BNB Coin Kaç Dolar?

Kripto para dünyasında yeni bir soluk olan Binance Coin (BNB), altcoin dünyasının bir başka soluğu olmaktadır. Kripto para bakımından, neredeyse en büyük para borsasına sahip olan Binance Coin için kripto para değeri, BNB olarak görülür. 2017 yılında bu kripto piyasaya açılmadan 11 gün önce, ilk coin arzı sebebiyle ortaya atılmıştır. Binance Coin öncelikli olarak Ethereum blokchain’in üzerinden ortaya çıkmıştır. Fakat sonrasında, 2019 Nisan ayında, BEP2 tokenine dönüştürülmüştür.

BNB Ne İşe Yaramaktadır?

BNB’nin oldukça basit bir yolu bulunmaktadır. Borsada yaptığınız işlem karşılıklarının üzerine, bu ödenen ücretlerin geri ödenmesi için kullanılmaktadır. Bu borsanın merkezi olmayan bir kolu olan Binance DEX, Binance Launchpad, oluşan token satışlarına katılmak için stake edilebilmektedir.

Binance platformu kripto para alım satımı yaparken her bir işlemden standart %0,1 komisyon alınır. Eğer Binance platformu üzerinden BNB ile ödeme yapmayı düşünürseniz, %0,1’lik bir indirim uygulanabilmektedir. BSC üzerinden bakacak olursak, 180’den fazla dijital varlık ortaya çıkmış ve oluşturulmuştur. BNB ise, tüm bu durumların yanı sırasında, aslında bir ödeme aracı olarak kullanılabilmektedir. BNB, birçok farklı sitede uçak bileti almak ya da bazı mağazalarda kullanılmak için avantajları sunulmaktadır.

BNB Hakkında Merak Edilenler Nelerdir?

Piyasaya ilk atıldığı zamanlarda, 200 milyon ile sınırlandırılmıştır. Fakat sonrasında, token yakma mekanizması nedeniyle bu sayı daha aza indirgenmiştir. Borsa üzerinde meydana gelen karın, neredeyse %20’sini azaltmak amacıyla, BNB’ler hem yakmak hem de geri satın almak için kullanılıyor. Binance’ın ise, neredeyse 100 milyon yakılana kadar bu işe devam etmesi beklenmektedir.

Yine en çok kullanılan altcoinlerden birisi olan BNB, son zamanların en büyük 3 kripto parası olmaktadır. Bu zamana kadar en büyük değerini ise; 12 Nisan tarihinde 637 dolar olarak görmüştür. Nisan sonu itibari ile de, neredeyse piyasada 153.432.897 BNB bulunmaktadır.

 Binance.com ve diğer kripto platformlarında BNB alıp satabilirsiniz. 

Comments are closed.