Ultimate magazine theme for WordPress.

İtalya’da açık alanda maske kullanma mecburiliği 28 Haziran’dan itibaren kaldırılıyor

Bakan Speranza, Twitter hesabından akşam saatlerinde yaptığı paylaşımda, “Koronavirüs Bilim-Teknik Şurası tarafından belirlenen ihtiyati önlemlere uygun olarak 28 Haziran’dan itibaren beyaz (düşük riskli) kategorili bölgelerde açık havada maske takma zorunluluğunu aşıyoruz.” sözlerini kullandı.

Ülkede bir müddettir tartışma konusu olan açık alanda maske kullanımı zaruriliği iktidar ortağı kimi siyasi partilerce son günlerde kamuoyunda tartışma konusu haline getirilmişti.

İlgili Haberler

Salgında günlük hadise sayılarının, son periyotta 1000’in altına, günlük mevt sayılarının ise 50’nin altına kadar gerilediği İtalya’da Sıhhat Bakanı Speranza’nın talimatıyla Koronavirüs Bilim-Teknik Konseyi, açık havada maske zorunluluğunu değerlendirmeye almıştı.

Kovid-19 salgınının Batı ülkeleri ortasında birinci ve en sert halde etkilediği ülke olan İtalya’da geçen yıl yaz aylarında hadise sayılarının düşmesiyle açık havada maske kullanım zaruriliği kaldırılmış, sonbaharda günlük olayların artmasıyla açık alanda maske kullanımı yine zarurî hale getirilmişti.

Comments are closed.