Ultimate magazine theme for WordPress.

İngiltere Trans Pasifik İştirak Muahedesi için müzakerelere başladı

Brexit sonrası ticaretini çeşitlendirme arayışında olan İngiltere 11 ülkeden oluşan Trans Pasifik Ticaret muahedesine dahil olmak için resmî görüşmelere başladı.

Memleketler arası Ticaret Bakanı Liz Truss bahis hakkında açıklama yaparak Kanada, Japonya, Meksika ve Avustralya’nın da bulunduğu oluşuma katılmanın Brexit sonrası ‘ödül’ olduğunu söyledi. Truss “dünyanın bu bölgeleri İngiltere için en çok fırsatın da olduğu alanlar. Bu mutabakata dahil olmamız çiftçilerimizin ve üreticilerimizin bugünün ve geleceğin en büyük ekonomilerine satış yapmasını destekleyecek” formunda konuştu.

İlgili Haberler

Avrupa Birliği’nden ayrılmasıyla en büyük ortağıyla ticaretin düşmesinin akabinde İngiltere yeni ticari bağlantılar geliştirme uğraşında.

CPTPP üyeliğinin yanı sıra İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda ve ABD ile ikili mutabakatlar için de müzakerelerde bulunuyor. Muahedeye dahil olan 7 ülkeyle şimdiden ticaret muahedeleri yapıldı. Ülke Ticaret Bakanlığı CPTPP’ye iştirakin finansal ve profesyonel hizmet sağlayıcıların yeni pazarlara erişimini kolaylaştıracağını bildirdi.

Comments are closed.