Ultimate magazine theme for WordPress.

İktisat ve siyaset gündemi- 23 Haziran 2021

– Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Yüksek İstişare Konseyi toplantısına başkanlık edecek, itimat mektubu sunacak Ruanda Büyükelçisi Fidelis Ntampaka Mironko, Gambiya Büyükelçisi Sering Modou Njie ve Nijerya Büyükelçisi İsmail Yusuf Abba’yı başka farklı kabul edecek.

(Ankara/14.00/16.00/17.00/18.00)

1- CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ATO Congresium’da Ankara Büyükşehir Belediyesinin “Başkent Kart Tanıtım Töreni”ne, Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesinin “23 Haziran Seçimi Yıldönümü Etkinliği”ne katılacak.

(Ankara/12.00/İstanbul/19.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener, partisinin Meclis küme toplantısında konuşacak, ATO Congresium’da Ankara Büyükşehir Belediyesinin “Başkent Kart Tanıtım Töreni” ile partisinin genel merkezinde “Hayalimdeki Doğu Türkistan Fotoğraf Müsabakası Ödül Merasimi ve Stant Açılışı”na iştirak edecek.

(Ankara/10.30/12.00/14.00)

2- CHP Genel Lider Yardımcısı Lale Karabıyık, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenleyecek.

(Ankara/10.00)

3- TBMM’den

– Genel Konseyde, Askeri Ceza Kanunu ile Kimi Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerine devam edilecek.

– Adalet Kurulunda, Ceza Muhakemesi Kanunu ve Kimi Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi üzerinde görüşmelere devam edilecek.

– KİT Kurulunda, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası AŞ, Tasfiye Halinde Kalkınma Yatırım Menkul Pahalar AŞ ile Arıcak Turizm ve Ticaret AŞ’nin hesapları ele alınacak.

(TBMM/14.00/12.00/14.30)

İKTİSAT

1- Güç ve Alışılmış Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Gazi Üniversitesi Rektörlük konferans salonunda düzenlenecek Yeni Akit Gazetesi Güç ve Madencilik Şurası’na katılacak.

İlgili Haberler

(Ankara/11.00 )

2- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov ile GEBKİM Kimya İhtisas OSB’yi, Bilişim Vadisi’ni ve İntercity İstanbul Park’ı ziyaret edecek.

(Kocaeli/13.40/15.15/İstanbul/16.30)

3- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarım ve orman bölüm temsilcileriyle bir ortaya gelerek ziyaretlerde bulunacak.

(Tunceli/11.00-14.00)

4- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Uçtan Uca Yerli ve Ulusal 5G Projesi 7. Yürütme Şurası ve Birinci Fazının Kapanış Toplantısına katılacak; Sırbistan İnşaat, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Tomislav Momirovic ile bir ortaya gelecek.

(Ankara/10.00/10.30)

5- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, haziran ayına ait finansal hizmetler istatistikleri ve finansal hizmetler inanç endeksini açıklayacak.

(Ankara/14.30)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Libya bahisli İkinci Berlin Konferansı, Birleşmiş Milletler (BM) ve Almanya himayesinde, Türkiye’nin de dahil olduğu milletlerarası aktörlerin iştirakiyle toplanacak.

(Berlin)

2- G20 Periyot Lideri İtalya’nın mesken sahipliğinde, Katanya kentinde G20 üyesi ülkelerin çalışma bakanları bir ortaya gelecek.


(Roma)

AKTÜEL

1- Dünya genelinde Kovid-19’a ait gelişmeler takip ediliyor.

Comments are closed.