Ultimate magazine theme for WordPress.

İktisat ve siyaset gündemi-17 Haziran 2021

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Valiliği, Belediye Başkanlığını, AK Parti Karabük Vilayet Başkanlığını ve Yaşama Sevinci Özel Eğitim Meslek Okulu’nu ziyaret edecek, Yasal Ortaokulu’nda üretimi tamamlanan eğitim tesislerinin açılışı ve Metin Arslan İlkokulu temel atma merasimi ile Karabük Üniversitesindeki “Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları”na katılacak.

(Karabük/10.00-17.00)

2- TBMM’den

– Genel Heyette, Ceza ve Güvenlik Önlemlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Kimi Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerine devam edilecek.

– KİT Kurulu’nda T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Bağlı İştiraklerinin 2017 ve 2018 yıllarına ilişkin kesin hesapları incelenecek.

(TBMM/14.00/11.00)

İKTİSAT

1- Güç ve Natürel Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Boyabat Belediye Başkanlığını ve Sinop Valiliğini ziyaret edecek, Sinop Güç Uyum Toplantısı’na katılacak ve AK Parti Sinop Vilayet Başkanlığına ziyarette bulunacak.

(Sinop/12.00/15.30/16.00/18.00)

2- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, TİGEM Konferans Salonu’nda, 17 Haziran Dünya Çölleşme ve Kuraklıkla Gayret Günü kapsamında düzenlenen programa katılacak.

(Ankara/14.00)

İlgili Haberler

3- Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Çekya Başbakan Yardımcısı, Sanayi ve Ticaret Bakanı Karel Havlicek ile görüşecek, “JETCO Kurucu Metni” imza merasimine katılacak.

(Prag)

4- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Para Siyaseti Heyeti toplantısında faiz kararını açıklayacak.

– TCMB, nisan ayına ait özel dalın yurt dışından sağladığı kredi borcunu açıklayacak, haftalık para ve banka istatistiklerini duyuracak.

(Ankara/14.00/10.00/14.30)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci (GDAÜ) Dışişleri Bakanları Toplantısı’nda hitap edecek.

(Antalya/10.00)

YENİ

1- Türkiye Cumhuriyeti’nin dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, vefatının 6. yılında memleketi Isparta’daki mezarı başında anılacak.

(Isparta/11.00)

2- Dünya genelinde Kovid-19’a ait gelişmeler takip ediliyor.

Comments are closed.