Ultimate magazine theme for WordPress.

İktisat ve siyaset gündemi- 15 Haziran 2021

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından resmi merasimle karşılanacak. Erdoğan ve Aliyev, baş başa görüşmenin akabinde mutabakatların imza merasimi ve ortak basın toplantısına katılacak, kent tipi yapacak.

(Şuşa)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Etraf ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisinde Marmara Denizi Müdafaa Hareket Planı Uyum Şurası üyelerinin iştirakiyle düzenlenecek toplantıya katılacak.

(İstanbul/14.00)

2- CHP, HDP ve MHP’nin Meclis küme toplantıları düzenlenecek.

(TBMM/13.30/12.45/10.45)

3- TBMM’den

– Genel Şurada, Ceza ve Güvenlik Önlemlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Kimi Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşülecek.

– KİT Komitesinde, Türkiye Emlak ve İştirak Bankası A.Ş. ile Türkiye İhracat ve Kredi Bankası A.Ş’nin hesapları incelenecek.

(TBMM/15.00/15.30/16.30)

İlgili Haberler

İKTİSAT

1- Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye’nin AB Daimi Temsilciliğinde basın toplantısı düzenleyecek.

(Brüksel)

2- TÜİK, 2020 yılı gelir ve hayat şartları araştırması ile nisan ayı fiyatlı çalışan istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- AB-ABD Doruğu’nda ABD Lideri Joe Biden, AB Kurulu Lideri Charles Michel ve AB Komitesi Lideri Ursula von der Leyen bir ortaya gelecek.

(Brüksel)

ŞİMDİKİ

1- TİHEK Lideri Süleyman Arslan, “60 Yaş Üstü Yaşlıların Yaşlılık Algısı ve Kendi Problemlerine Bakışı” bahisli kamuoyu araştırmasının sonuçlarını, kurumda düzenlenecek basın toplantısıyla açıklayacak.

(Ankara/10.30)

2- Dünya genelinde Kovid-19’a ait gelişmeler takip ediliyor.

Comments are closed.