Ultimate magazine theme for WordPress.

İktisat ve siyaset gündemi-14 Haziran 2021

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, devlet ve hükümet liderlerinin iştirakiyle düzenlenen NATO Doruğu’na iştirak edecek. Erdoğan tepe kapsamında ikili temaslarda bulunacak.

(Brüksel)

2- CHP MYK Genel Lider Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanacak.

(Ankara/12.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Tekirdağ Vilayet Başkanlığınca düzenlenen kahvaltıya katılacak, Valiliği, Süleymanpaşa Belediyesini ve partisinin vilayet başkanlığını ziyaret edecek, AK Parti Vilayet Başkanlığı Genişletilmiş Vilayet Müracaat Meclisi Toplantısına iştirak edecek.

(Tekirdağ/11.00-16.30)

2- AK Parti Genel Lider Yardımcısı Ömer İleri, AK Parti Vilayet Başkanlığını, Belediye Başkanlığını, Valiliği, Tevfik İleri Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret edecek, Genişletilmiş İlçe Liderleri Toplantısı’na katılacak, esnaf ziyaretinde bulunacak.

(Rize/11.00-16.00)

İKTİSAT

1- Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Brüksel temasları kapsamında AB Kurulu Kıdemli Lider Yardımcısı Valdis Dombrovskis ve AB Komitesi İktisattan Sorumlu Üyesi Paolo Gentiloni ile başka farklı görüşecek.

İlgili Haberler

(Brüksel)

2- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Gebze Belediyesini ile Darıca Belediyesini ziyaret edecek, Gebze – Darıca Metrosu TBM Merasimi’ne katılacak, akabinde TÜRASAŞ Sakarya Fabrikası’nda incelemelerde bulunacak, Sakarya Valiliğine, Sakarya Büyükşehir Belediyesine ve AK Parti Sakarya Vilayet Başkanlığına ziyaret gerçekleştirecek.

(Kocaeli/10.00/11.00/11.30/Sakarya/14.30/15.30/16.15/17.00)

3- TÜİK, mayıs ayı konut satış istatistikleri ile Tarım Eserleri Üretici Fiyat Endeksini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

4- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, nisan ayına ait ödemeler istikrarı istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- NATO Doruğu, üye ülkelerin devlet ve hükümet liderlerinin iştirakiyle düzenlenecek.

(Brüksel)

AKTÜEL

1- Dünya genelinde Kovid-19’a ait gelişmeler takip ediliyor.

Comments are closed.