Ultimate magazine theme for WordPress.

Hibe takviyesi ödemeleri başlıyor

Esnafa hibe dayanağı ödemelerinde başlangıç tarihi aşikâr oldu.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada esnafa hibe dayanağı ödemelerine 10 Haziran tarihi itibariyle başlanacağını belirtti. Muş, 3 bin TL ve 5 bin TL hibe dayanağı ödemelerinin, müracaat sıralaması dikkate alınmak suretiyle esnafın banka hesaplarına yatırılmaya başlanacağını belirtti.

1 milyon 384 binden fazla esnaf ve sanatkara iki başka küme halinde 4 milyar 622 milyon liralık dayanak verilecek.

İlgili Haberler

Birinci kümede kahvehane, kafe, çay bahçesi üzere yerler ile okul ve işçi servisleri, düğün salonları, öğrenci yurtları, kantinler, kırtasiyeler, internet kafeler, hamamlar, lunaparklar üzere işletmeler yer almaktadır. Sayıları toplamda 235 bine ulaşan bu işletmelere bir kereye mahsus 5 bin liralık hibe ödemesi yapılacak.

İkinci kümede bakım, tamir, tamirat, kaporta işleri ile uğraşanlar, seyyar satıcılar, sıhhi tesisatçılar, hırdavatçılar, müzisyenler, oto yıkamacılar, kuru temizlemeciler, oyuncak, kozmetik ve ikramlık eşya satıcıları, camcılar, çilingirler, bakırcılar, kalaycılar, ayakkabıcılar, konfeksiyoncular, tuhafiyeciler, zücaciyeler, kurs işletmecileri yer almakta.

İkinci kümeye daha evvelki takviye ödemelerinden yararlanan lokantalar, pastaneler, dondurmacılar, terziler, berberler, taksici, minibüsçü, otobüsçü ve pazarcıların da dahil olacak. Toplamda 1 milyon 150 bini aşkın işletmeyi kapsayan bu kümedeki vatandaşlarımıza bir keze mahsus 3 bin lira hibe ödemesi yapılacak.

Comments are closed.