usta kredi

Halka arzda bir erteleme daha

İzmir Demir Çelik tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, İzdemir Güç Elektrik Üretim A.Ş.’nin halka arzından, daha uygun olduğu bir periyotta gerçekletirilmesi gayesiyle vazgeçildiği belirtildi.

İzmir Demir Çelik tarafından yapılan açıklamada, 11.02.2021 tarihinde yapmış olduğumuz özel durum açıklamamızda İzdemir Güç Elektrik Üretim A.Ş.’nin halka arzına ait çalışmaların devam etmekte olduğu, şimdi bağlayıcı karar alınmamasına rağmen, çalışmaların hızlandırılması ismine İzdemir Güç Elektrik Üretim A.Ş.’nin,Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) ile “Halka Arz Aracılık ve Danışmanlık Hizmetleri Verilmesine Ait Yetkilendirme Sözleşmesi” imzaladığı belirtilmişti.

İzdemir Güç Elektrik Üretim A.Ş. İdare Konseyi’nin 25.06.2021 tarihli toplantısında; danışman aracı kurum olan Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB)’nın değerlendirmesi de dikkate alınarak, İzdemir Güç Elektrik Üretim A.Ş. finansal tabloları ve güncellenen mevzuat çerçevesinde yapılan değerlendirmeler ile halka arza ait mevcut piyasa şartları göz önüne alındığında İzdemir Güç Elektrik Üretim A.Ş.’nin halka arzı için gerekli kuralların oluşmadığına ve bu sebeple kelam konusu halka arz’dan kaidelerin daha uygun olduğu bir devirde yapılmak üzere şu an için vazgeçilmesine karar verilmiştir” denildi.

17 Haziran 2021 tarihinde, İşbir Holding, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, İşbir Sentetik Dokuma Sanayi A.Ş. hisselerinin halka arzının ertelendiğini duyurmutu.

Comments are closed.