usta kredi

Formula-1 Türkiye Grand Prix’sinde tarih netleşti

Haziran ayında yapılması planlanan fakat pandemi nedeniyle iptal edilen Formula-1 Türkiye Grand Prix’si Ekim ayında gerçekleştirilecek.

Formula 1 idaresinden gelen resmi açıklamaya nazaran yarış 1-3 Ekim’de düzenlenecek.

Singapur GP organizatörleri, 2021 yarışının Kovid-19 salgını sonrası yaşanan seyahat kısıtlamaları nedeniyle iptal edildiğini duyurmuş, takvimde yer açılmasının akabinde gözler Türkiye’ye çevrilmişti.

İstanbul Park’ın sahibi olan Intercity’nin idare heyeti lideri Vural Ak, kararla ilgili olarak “Haziran ayı içerisinde gerçekleştirmek üzere anlaşmış, ama sonrasında seyahat kısıtlamaları nedeniyle tertip gerçekleştirilememişti. 2021 yılı takvimi içerisindeki tüm fırsatları yakından takip ettik ve tekrar takvime girmeyi başardık. ” dedi.

Yarış seyircili olacak

Ak, bilet satışlarına ait olarak da şunları söyledi: Devletimizin aldığı pandemi tedbirleri ve çalışmaları sayesinde yarışımızı seyircili olarak gerçekleştireceğiz. Yarışı gerçekleştireceğimiz tarih Türkiye’de ve İstanbul’da turizm döneminin da sürdüğü vakitlere denk geliyor. Bilet satışlarına ait gerekli bilgilendirmeyi en kısa müddette yapacağız.

Comments are closed.