Ultimate magazine theme for WordPress.

Faaliyetleri durdurulan Bagfaş: Yasal hakları kullanacağız

Etraf ve Şehircilik Bakanlığı’nın Marmara Aksiyon Planı çerçevesinde Bandırma’daki üretim tesisinde faaliyetleri durdurulan Bagfaş, kararla ilgili tüzel yollara başvurulacağını açıkladı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada şirketin Balıkesir, Bandırma’da faaliyette bulunan Sülfürik Asit, Fosforik Asit, Nitrik Asit ve AS, CAN/AN, Dap/Npk tesislerinde, Balıkesir Valiliği Etraf ve Şehircilik Vilayet Müdürlüğü’nün işletmenin tüm faaliyetlerinin verilen 50 günlük mühletin sonunda durdurulacağı konusunun 12 Haziran Cumartesi günü bildiri edildiği belirtildi.

Açıklamada idare şurasının 14 Haziran 2021 tarihli toplantısında fabrikalarda gerekli lojistik ve teknik önlemlerin alınmasına ve hukuka ters olduğu kanaatinde oldukları bu sürece karşı yasal hakların müddeti içinde kullanılmasına oy birliği ile karar verildiği tabir edildi.

Borsada süreçler süreksiz olarak askıya alınmıştı

Borsa İstanbul’un Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamaya nazaran, BAGFAŞ’ın süreç sırası Hisse Piyasası Yönergesinin 30/1-a unsuru uyarınca süreksiz olarak sürece kapatıldı.

İlgili Haberler

İlgili unsurla bir sermaye piyasası aracına yahut ihraççısına ait olarak bir belirsizlik hâlinin yahut yatırımcıların kararlarını etkileyecek ehemmiyette bilgiler olduğunun öğrenilmesi ve Genel Müdürün bu belirsizlik hâlinden yahut kıymetli bilgilerden yatırımcıların haberdar edilmesini gerekli görmesi halinde süreçler askıya alınabiliyor.

Etraf ve Şehircilik Bakanlığı’ndan açıklama gelmişti

Marmara Denizi Aksiyon Planı kapsamında, Balıkesir’de yapılan kontrollerde, yükümlülüklerini yerine getirmediği tespit edilen bir sanayi tesisinin faaliyetlerinin Etraf ve Şehircilik Bakanlığınca durdurulduğu haftasonu açıklanmıştı.

Bakanlığın açıklamasında şirket ismi yer almazken Balıkesir’in Bandırma ilçesinde gübre üretimi konusunda faaliyet gösteren bir sanayi tesisinde, Bakanlık gruplarınca, kapsamlı inceleme ve kontrol yapıldığı belirtilmişti.

Kontroller sonucunda, Etraf Kanunu’nda belirtilen yükümlülükleri yerine getirmediği tespit edilen tesisin gerekli çevresel önlemleri alıncaya kadar faaliyetlerinin durdurulmasına karar verilmişti.

Comments are closed.