Ultimate magazine theme for WordPress.

Erdoğan: TOKİ ile Karabağ’da planladığımız adımlar var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Şuşa’da ortak basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karabağ savaşında İHA ve SİHA’ların aktif rol oynadığına işaret ederken, teknoloji transferleriyle Azerbaycan’ın üretim merkezi haline gelebileceğini söyledi.

Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Şuşa’da kent çeşidi attıktan sonra düzenlenen basın toplantısında yeni muahedeyi imzaladı. Aliyev, yeni muahedeyi “müttefiklik hakkında beyanname münasebetlerimizi en üst düzeye taşıyor.” kelamlarıyla duyurdu.
Erdoğan, imzalanan mutabakatlarla iki ülkenin savunma sanayi alanındaki alakalarını teknoloji transferi ve ortak üretim projeleriyle güçlendireceğini söyledi.

İlgili Haberler

Erdoğan, “Az evvel kardeşim, Baykar’ın idaresinden Haluk Bey’e bir onur madalyası verdiler ve ben de aile ismine kendilerine ayrıyeten teşekkür ediyorum. Burada İHA’lar SİHA’lar önemli işler gördüler ve savunma sanayiindeki bağlarımız bundan sonra çok daha farklı bir biçimde gelişecektir. Bu farklı gelişmeyle birlikte daima olarak bir pazar değil, birebir vakitte Azerbaycan bu işlerde bir üretim merkezi olma imkânını da yakalayacaktır.” sözlerini kullandı.

Erdoğan bölgenin yine inşa edilmesi ile ilgili çalışmalara değinirken de “TOKİ ile birlikte bölgenin tamamında atmayı planladığımız adımlar var ve TOKİ’nin buradaki ters kurumuyla birlikte çalışarak bu adımları atacağız.” dedi.

Erdoğan ayrıyeten, Socar ile Türkiye Petrolleri’nin üçüncü ülkelerde yatırım yapması konusunu da ele aldıklarını söyledi. Erdoğan, Türkiye’nin Şuşa’ya bir başkonsolosluk açmayı da planladığını tabir etti.

Comments are closed.