Ultimate magazine theme for WordPress.

Erdoğan: Biden’a F-35 ve S-400’de farklı bir adım beklemeyin dedim

Bakü’de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Terörün gayesi olan bir müttefikin yanında durmak yerine o müttefikin uğraş ettiği terör örgütlerini tercih etmek, tarihi bir yanılgıdır. Terör örgütlerini destekleyenler, onlara cüret verenler ne büyük bir yanlış yaptıklarını er ya da geç anlayacaklar.” dedi.

Biden ile görüşmesine değinen Erdoğan, “Türkiye olarak gerek F-35 gerekse S-400 konusunda farklı bir adım atmamızı beklemeyin, dedim. Zira biz F-35’te üzerimize düşeni yaptık.” tabirini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “ABD’nin Afganistan’dan çekilme kararı sonrasında, Türkiye burada çok daha fazla sorumluluk alabilir.” halinde konuştu.

“Yakın vakitte Putin’le ikili görüşme yapacağız”

Ermenistan’ın inanç artırıcı adımlar atmaya başlaması gerektiğini vurgulayan Erdoğan, “Döşediği mayınların haritalarını Azerbaycan’la paylaşması bu tarafta değerli bir birinci adımı teşkil edecektir.” dedi.

İlgili Haberler

Erdoğan, Zengezur koridoru konusunda da “Rusya tarafında geciktirme niyeti olduğuna ihtimal vermiyorum. Tam bilakis yardımcı bir hava içinde. Yakın vakitte Putin’le ikili görüşme yapacağız.” açıklamasında bulundu.

“Temenni ederim eylül-ekim üzere kendi aşımızı üretmiş oluruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kovid-19 aşılamalarına ait, “Yoğun aşı süreci pek çok yerde rahatlama meydana getirdi. Temenni ederim ki eylül-ekim üzere biz de kendi aşımızı üretmiş oluruz.” diye konuştu.

“Cumhur İttifakı’nın adayı belli”

“Cumhur İttifakı’nın adayı belirli.” tabirini kullanan Erdoğan, “Dolayısıyla bizim karşımıza kimin çıkacağı bizi pek de ilgilendirmiyor.” dedi.

Comments are closed.