Ultimate magazine theme for WordPress.

Erdoğan: 1 Temmuz’da başlamak üzere sokağa çıkma kısıtlamalarını kaldırıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın akabinde yaptığı açıklamada, “1 Temmuz’da başlamak üzere sokağa çıkma kısıtlamalarını kaldırıyoruz. Toplu taşımada seyahat kısıtlamaları sona eriyor. 1 Temmuz prestijiyle kamu kurum ve kuruluşlarında olağan mesai sistemine geçiliyor” dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, “Müzikle ilgili sınırlamayı da daha ileri bir saat olan 24.00’e çekiyoruz. Kamu ve özel kesimdeki iş ve süreçlerin tamamında Sıhhat Bakanlığının hazırladığı salgın idaresi ve çalışma rehberlerine uyulması hassasiyetle takip edilecek. HES kodu uygulaması yaygınlaştırılarak sürdürülecek. Mevzuyla ilgili öbür detaylar İçişleri Bakanlığımızın genelgesinde yer alacak” tabirlerini kullandı.

İlgili Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “NATO Doruğu kapsamında bir ortaya geldiği ABD Lideri Joe Biden ile görüşmesine ait, “ABD ile diyalog kanallarımızı her seviyede güçlendirmek suretiyle Biden ile yakaladığımız hoş iklimi, ülkelerimiz bakımından azamî yarara dönüştürmekte kararlıyız” dedi.

Erdoğan, “Türkiye’nin tek talebi, siyasi ve ekonomik her alandaki egemenlik haklarına hürmet duyulması, terör örgütleriyle yürüttüğü gayrete dayanak verilmesidir. ABD ile olumlu ve yapan bir temelde yeni bir periyodun kapılarını araladığımıza inanıyoruz” dedi.

Comments are closed.