Ultimate magazine theme for WordPress.

En varlıklı Asyalı’ya nazaran şirketleri yeşillendirmekten öteki tahlil yok

Asya’nın en varlıklı insanı Mukesh Ambani, şirketi Reliance Industries Ltd. için 2035 yılına kadar net sıfır karbon maksadı koyarken, sürdürülebilir bir iş modeli oluşturmak için kümesindeki tüm ünitelerin her birini etraf dostu yapmayı planlıyor.

Bloomberg’e konuşan Ambani, “Toplum ve işletme olarak hakikaten sürdürülebilir bir iş modelini benimsemekten öteki seçeneğimiz yok. Bence bu, ilerledikçe her işletmenin hayatta kalması için bir ön şart.” dedi.

İlgili Haberler

Ambani’ye, bu etraf dostu atağın Reliance’ın kimi işlerine tekrar dönüşüm gerektirip gerektirmeyeceği sorulduğunda, daha fazla detay paylaşmadan “işlerimizi dönüştürmek ve bunu geleceğe entegre etmek manasına geliyor” karşılığını verdi.

Kümesi yakından takip edenlerin tahliline nazaran daha pak ve çevreci bir stratejiye geçiş, Mart ayında sona eren mali yılda hidrokarbon yakıtlı güç operasyonlarından yaklaşık yüzde 60 gelir elde eden, Hindistan’ın en bedelli şirketi için kolay olmayacak.

Dünyanın dört bir yanındaki güç devleri, etraf siyasetlerini düzgünleştirmek ve düşük karbonlu bir geleceğe yanlışsız ilerlemek için toplumsal açıdan şuurlu yatırımcıların baskısı altına giriyor.

Comments are closed.