Ultimate magazine theme for WordPress.

Elvan: Kur geçişkenliğinin enflasyondaki tesiri arttı

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Bursa’da iş dünyasıyla buluşmasında enflasyonla çaba istikametinde bildiriler verdi.

Elvan, “Enflasyonla çaba tüm siyasetlerimizin merkezinde. Kararlı duruş ve uygulanan siyasetler enflasyonda üst istikametli beklentilerin kırılmasında kıymetli bir rol oynayacak. Kısa vadeli kazanımlar uğruna asla enflasyon maksadımızdan kopmayacağız” sözlerini kullandı.

Elvan kur geçişkenliğinin enflasyon üzerindeki tesirinin de arttığını belirtti.

Bakan Elvan konuşmasında, “Kur istikrarının sağlanması ve enflasyonun düşmeye başlamasıyla birlikte ülkemizin risk primi de düşecek, sermaye girişi hızlanacak, Türk Lirası varlıklara talep artacak ve oluşan inanç ortamı istikrarlı büyümeyi de beraberinde getirecek” sözlerini kullandı.

İlgili Haberler

Aşının olumlu tesirini önümüzdeki devirde hem iktisatta hem de toplumsal hayatta göreceğiz diye konuşan Elvan pandemi dayanaklarının de devam edeceği bildirisini verdi.

Şirketlere halka arz daveti

“Şirketler finansman için halka arzı değerlendirmeli” diyen Elvan ayrıyeten şirketlere “Ödeyebileceğiniz kadar borç alın, büyük yüklerin altına girmeyin” ikazında bulundu.

Elvan, finansal erişimi için bankacılık kesiminin yanı sıra faizsiz finans sistemi ve sermaye piyasalarını daha da derinleştirecek siyasetlere sürat vereceklerini söyledi.

Comments are closed.