Ultimate magazine theme for WordPress.

DSÖ: Kovid-19’un Delta varyantının global olarak baskın çeşit olması bekleniyor

NDTV’nin haberine nazaran, DSÖ’nün baş uzmanı Soumya Swaminathan, Delta varyantının bulaşıcılığının arttığını ve koronavirüsün global olarak baskın tipi olma eğiliminde olduğunu lisana getirdi.

Kovid-19’un birinci olarak Hindistan’da görülen ve İngiltere’de de en yaygın çeşit haline gelen Delta varyantın ABD ve Almanya’da da süratle yayılabileceği ihtarında bulunuldu.

İngiliz yetkililer, ülkedeki Delta varyantı hadiselerinde son bir haftada yüzde 79’luk artış olduğunu belirtti.

İngiltere hükümetine Kovid-19 siyasetlerine ait tavsiyelerde bulunan Aşılama ve Bağışıklık Ortak Komitesi üyelerinden Adam Finn Delta varyantı hadiselerinin arttığını ve salgında 3. dalganın yolda olduğunu tabir etti.

Delta varyantı ABD ve Almanya’da baskın çeşit olma eğiliminde

ABD Hastalık Denetim ve Tedbire Merkezleri (CDC) Yöneticisi Rochelle Walensky dün, Delta varyantının ABD’de en baskın çeşit olmasını beklediklerini söylemişti.

İlgili Haberler

Almanya Sıhhat Bakanı Jens Spahn, Berlin’de düzenlediği basın toplantısında, Delta varyantının Almanya’da süratli bir biçimde yayılabileceğine ait ikazda bulunmuştu.

Bakan Spahn, yeni olayların yüzde 6’sında Delta varyantının tespit edildiğini belirtmişti.

Delta varyantı Moskova’yı tesiri altına aldı

Olay sayılarında rekor bir artışın kaydedildiği Moskova’da bugün itibariyle 9 bin 120 Kovid-19 hadisesi görüldü. Delta varyantı nedeniyle hadise sayıları son haftalarda 3’e katlandı.

Kentte yeni kapanma önlemleri devreye sokuldu.

Moskova Belediye Lideri Sergei Sobyanin, Delta varyantının kentteki yeni olayların yaklaşık yüzde 90’ını oluşturduğunu açıklamıştı.

Comments are closed.