Ultimate magazine theme for WordPress.

Döviz kuru ve borsa güne nasıl başladı?

Investing.com – Dün günü yatay kapatan BİST 100, hafta ortasına 1.449 puandan BİST Bankalar ise 1.220 puandan başladı.

Haftaya yeterli başlayan borsada global beklentilere paralel bir sıkışma var. Yarın ABD’de açıklanacak enflasyon verisi öncesinde endekslerdeki yatay seyir BIST 100 Endeksinde de kendini gösteriyor. Endeks 1.430 – 1.455 puan aralığında süreç görüyor. Birinci kıymetli direnç olarak izlenen 1.470 puanın aşılması için yarınki enflasyon verisinin atlatılması gerekiyor, zira piyasalarda data öncesi bir bekleyiş hakim.

Nisan’da 13 yılın doruğuna çıkan enflasyondaki artışın devam etmesi durumunda tahvil ve dolar göstergesindeki hareketliliğe bağlı endekslerde gerileme yaşanabilir. Ancak beklendiği kazar hızlanmayan bir enflasyon ise en çok endeksleri destekleyecektir.

İlgili Haberler

Yurt içinde bugün kıymetli bir ekonomik haber akışı bulunmuyor ve TL varlıklar hafta ortasına hafif alıcılı başladı. USD/TRY 8,58 düzeyinden EUR/TRY 10,46 düzeyinden süreç görüyor.

Borsada ise birinci saatte endekslerden en çok BİST Spor, BİST Toptan Satış & Perakende Ticaret ve BİST Ulaştırma yükselirken BİST Telekomünikasyon ise negatif ayrışıyor.

Müellif: Deniz Engin

Comments are closed.