Ultimate magazine theme for WordPress.

Biden’ın, Erdoğan’la da görüşeceği Avrupa tipi başladı

Uçağa binişinden evvel basın mensuplarına kısa bir kıymetlendirme yapan ABD Lideri Joe Biden, ziyaretin emelinin, “NATO ittifakının güçlü olduğunu Çin ve Rusya’ya göstermek” olduğunu söz etti.

Bu ziyaretle Çin ve Rusya karşısında ittifakın sağlam olduğunu ortaya koyacaklarını belirten Biden, Putin’le görüşmesinde Rusya’dan ABD’ye dönük siber taarruz savlarını da konuşacaklarını kaydetti.

Biden’ın ziyaret takvimi

İlgili Haberler

ABD Lideri Biden’ın bugün başlayan cinsinde birinci durağı İngiltere olacak. Biden, burada Başbakan Boris Johnson ve İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth ile görüşecek ve 11-13 Haziran tarihleri ortasında G7 Tepesi’ne katılacak.

Biden, İngiltere’nin akabinde 13 Haziran günü Belçika’nın başşehri Brüksel’e geçecek. 14 Haziran günü gerçekleştirilecek NATO Doruğu’na katılacak olan Biden, burada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile lider olarak birinci yüz yüze görüşmesini gerçekleştirecek. Görüşmede ikili münasebetlerin kapsamlı halde ele alınması bekleniyor.

Biden, 15 Haziran’da Brüksel’deki ABD-AB Doruğu’na katılacak ve akabinde 16 Haziran’da İsviçre’nin Cenevre kentinde Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin ile bir ortaya gelecek.

Comments are closed.