Ultimate magazine theme for WordPress.

Bakan Karaismailoğlu: “2023’te demiryolu ağımızı, 16 bin 675 kilometreye çıkaracağız”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile birlikte bir dizi temaslarda bulunmak için Yozgat’a geldi. Sorgun Süratli Tren İstasyonu’nu ziyaret eden Karaismailoğlu, Ankara-Sivas Yüksek Süratli Tren Projesi’nde de çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu belirterek, “Üstyapı ve EST üretim çalışmaları devam etmekte olup, 725 kilometrelik ray serimi tamamlandı. Projenin tamamlanması ile Ankara-Sivas ortasındaki seyahat müddeti, birinci etapta 12 saatten 4 saate sonrasında 2 saate inecektir.” dedi.

Karaismailoğlu, “Ankara-Sivas YHT sınırında, Yozgat, Sorgun, Yıldızeli ve Akdağmadeni’nde yeni istasyonlar yapılması planlandı. İmali için çalışmalara başlanan Yozgat yeni YHT Garı’nın 2021 yılı 2. çeyreği sonunda tamamlanması hedeflenmektedir.” dedi.

İlgili Haberler

“2023’te demiryolu ağımızı, 16 bin 675 kilometreye çıkaracağız.”

Türkiye’nin Çin’den Avrupa’ya giden Demir İpek Yoluna hâkim bir ülke olduğuna dikkat çeken Bakan Karaismailoğlu, “2020 yılında da bu çalışmalarımızı bir üst faza taşıyarak ‘Demiryolu Reformu’nu başlattık. 2023’te yatırımlardaki demiryolu oranını yüzde 60’a, demiryolu ağımızı, 16 bin 675 kilometreye çıkaracağız. Demiryolları üzerinde faaliyet gösterecek araçları ve demiryolu modernizasyonuna ait yerli ve ulusal teknolojileri üretmek, çizgi kapasitemizi genişletmek, hizmet odaklı, akıllı ve katma bedelli nakliyat yapmak için başlatılan bu ıslahat ile amaçlarımıza ulaşacağımıza yürekten inanıyorum.” diye konuştu.

-iDeal Haber Merkezi-

Comments are closed.