Ultimate magazine theme for WordPress.

Bagfaş, Yakın İzleme Pazarı’na alındı

Etraf ve Şehircilik Bakanlığı’nın faaliyetlerini askıya aldığı Bagfaş’ın hisselerin Yıldız Pazar’dan yakın izleme pazarına alındı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada hisseleri Yıldız Pazar’da süreç gören Bagfaş Bandırma Gübre Fabrikaları A.Ş.’nin 14 Haziran’da KAP’ta duyurduğu özel durum açıklaması dikkate alınarak hisselerinin Yakın İzleme Pazarı’na alınmasına, şirket hisselerinin süreç sırasının 15 Haziran günü sonuna kadar kapalı kalmaya devam etmesine ve 16 Haziran tarihinden itibaren Yakın İzleme Pazarı’nda tekrar açılmasına karar verildi.

İlgili Haberler

Bagfaş’tan sabah saatlerinde gelen açıklamada idare şurasının 14 Haziran 2021 tarihli toplantısında fabrikalarda gerekli lojistik ve teknik önlemlerin alınmasına ve hukuka ters olduğu kanaatinde oldukları kapatma sürecine karşı yasal hakların müddeti içinde kullanılmasına oy birliği ile karar verildiği söz edildi.

Bloomberg HT yayınına katılan Bagfaş İdare Şurası Lideri Kemal Gençer “Atmosfere ve suya verdiğimiz bir ziyan yok. Bagfaş tesisleri dünyada en yeni tesislerden biridir. Bu hususta ek bir planlamamız yok.” sözlerini kullandı.

Comments are closed.