Ultimate magazine theme for WordPress.

Avrupa Birliği ile Kanada ortasında hammaddede işbirliği muahedesi

Kanada ve Avrupa Birliği tedarik zincirlerini garantiye almak ve Çin’e hammadde bağımlılığını azaltmak emeliyle işbirliği yapma kararı aldı.

Brüksel’de AB önderleriyle görüşen Kanada Başbakanı Justin Trudeau Salı günü gazetecilere yaptığı açıklamada “AB ülkeleriyle önümüzdeki yıllarda pak iktisat inşa etmek için neler yapabileceğimizi görüştük. Öncelikle orta sınıfa ‘yeşil’ istihdam yaratmak için elektrikli araç bataryası üzere eserler için gerekli olan kıymetli hammaddelerde tedarik zinciri güvenliğinin sağlanması gerekiyor.” tabirlerini kullandı.

İlgili Haberler

AB Komitesi Lideri Ursula von der Leyen de Çin vurgusu yaparak “Biz Avrupalılar Çin üzere üreticilerden uzaklaşıp ithalatımızda çeşitlendirmeye gitmek istiyoruz. Zira hammaddede daha sürdürülebilir, etrafa daha az ziyan veren eserler ve şeffaflık istiyoruz” formunda konuştu.

AB ve Kanada ortak bir açıklama yaparak işbirliğiyle ticaret ve yatırımların sürdürülebilirliği ve güvenliğinin, hammadde paha zincirinin bütünlüğünün sağlanacağı, çevresel ve toplumsal kriterler göz önüne alınarak bilim, teknoloji ve inovasyonda paydaşlık yapılacağı belirtildi.

Comments are closed.