Ultimate magazine theme for WordPress.

Almanya’da Amazon emekçilerine grev daveti

Almanya Birleşik Hizmet İşleri Sendikası (ver.di) yedi Amazon deposundaki emekçileri global Prime Day kampanyasıyla birebir vakte denk gelecek biçimde greve gitmeye çağırdı.

ver.di, üç günlük grevi, daha yeterli fiyat ve çalışma şartları için Almanya’daki ABD teknoloji devi ile uzun müddettir devam eden çabanın bir modülü olarak düzenlediğini söyledi.

İlgili Haberler

ver.di temsilcisi Orhan Akman yaptığı açıklamada, “Postayla sipariş merkezlerindeki çalışanlar, müşteri yoğunluğuyla başa çıkmak zorunda ve fazladan iş yükü için fazla mesai fiyatı alamıyorlar” dedi.

Almanya, Amazon’un ABD’den sonraki en büyük pazarı olarak biliniyor. Şirketin uygun fiyat ve avantajlar sunduğunu belirten Amazon sözcüsü geçmişteki grev davetlerinde lojistik merkezlerdeki çalışanların yüzde 90’dan fazlasının olağan halde çalıştığını söyledi.

Haziran aynın başında Amazon, Almanya’daki depolarında Temmuz ayından itibaren saat başına 12 Euro’luk giriş düzeyi fiyatı garanti edeceğini ve bu fiyatın 2022 sonbaharından itibaren saatte en az 12,50 Euro’ya yükseleceğini açıklamıştı.

Comments are closed.