Ultimate magazine theme for WordPress.

Alibaba şoförsüz kamyon işine giriyor

E-ticaret, perakende, internet ve teknoloji alanlarında faaliyet gösteren Çinli Alibaba’nın teknolojiden sorumlu yöneticisi Cheng Li, Küresel Smart Logistics Zirvesi’nde, kümenin otonom kamyon geliştirmeye yönelik yatırım yaptığını açıkladı.

Alibaba bu emelle lojistikte uzmanlaşmış yan şirketi olan Cainiao ile ortak çalışacak. Cheng ayrıyeten Cainiao’nun gelecek yıl Çin’de bin otonom aracı telim etmeyi planladığını duyurdu.

Cheng Li “Otonom araçlar dijital çağın teknolojik taşıyıcılarından ve bunun ötesinde gelecekte dağıtım zincirinin bütün pratik prosedürlerinin otomatikleşeceği ve akıllı lojistik bölümünün de bu alanda anahtar fonksiyon göreceğini düşünüyoruz. Münasebetiyle Alibaba şimdiden kendi otonom kamyonlarını geliştirmeye yönelik yatırım yapmaya başladı” dedi.

İlgili Haberler

Uzmanlara nazaran, otonom kamyonları lojistik bölümünde uygulamaya sokma planı sayesinde Alibaba Çin’de otonom piyasasında ticari bir uygulama için bir atak gerçekleştirmiş olacak.

Dünya genelinde başta lojistik bölümü olmak üzere otonom kamyon üreticisi firmalar ticari mutabakatlarını duyurmaya başladı.

Genel Merkezi Kaliforniya’da bulunan otonom kamyon üreticisi TuSimple Holdings’de, Volkswagen’in ticari ortağı Traton için otonom kamyon üreteceğini açıklamıştı. Yeniden Amerikan paket teslimat ve tedarik zincir şirketi UPS, Arizona’da kargo teslimatlarını TuSimple’ın ürettiği otonom kamyonlarla gerçekleştiriyor.

Comments are closed.