Ultimate magazine theme for WordPress.

ABD’li ünlü yatırımcıdan dolar ve pay öngörüsü

DoubleLine Capital CEO’su Jeffrey Gundlach, ABD’de hükümetin çok teşviklerinin Çin iktisadına yardım ettiğini, enflasyon beklentilerinin 1970’lerden farklı olmadığını ve uzun vadede dolarda düşüş beklediğini söyledi.

DoubleLine Total Return Bond Fund’ın Çarşamba günü yapılan internet yayınında değerlendirmelerini paylaşan Gundlach, ABD’deki devasa kamu teşviklerini eleştirdi.

Son periyotta şahsî gelirlerin üçte birinin transfer ödemelerinden geldiğine işaret eden Gundlach, sistemde çok fazla paranın “dökülüp saçıldığını” tabir etti.

İlgili Haberler

Gundlach, ABD’nin devlet harcamalarının 1997’den bu yana Çin iktisadına yaradığını belirtti. Tüketiciler ortasında enflasyon beklentilerinin 1970’lerden çok farklı olmadığını kaydeden Gundlach, PCE datalarının ise 1990’lardan bu yana görülmemiş düzeylere ulaştığına işaret etti.

Dolar konusunda olumsuz beklentilerini koruduğu görülen Gundlach, Dolar Endeksi (DXY) için 85 düzeyinin dayanak olduğunu söyledi.

Dolar için kısa vadede nötr olan ünlü yatırımcı, 2005’ten bu yana ABD paylarında görülen olumlu ayrışmanın sonuna yaklaştığını ve Avrupa paylarında yükseliş öngördüğünü belirtti

Comments are closed.