Ultimate magazine theme for WordPress.

AB, ABD’nin seyahat kısıtlamasını kaldırmaya hazırlanıyor

Bloomberg’in haberine nazaran, mevzu hakkında bilgisi olan bir diplomat, AB periyot başkanlığını yürüten Portekiz’in, seyahat müsaadesi için ABD, Arnavutluk, Hong Kong, Lübnan, Makao, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti, Suudi Arabistan, Sırbistan ve Tayvan üzere ülkelerin “beyaz listeye” eklenmesini önerdiğini aktardı.

İsminin açıklanmasını istemeyen diplomat, AB genelinde teklif hakkında bir itiraz olmadığını ve Brüksel’deki AB hükümet yetkiliklerinin genişletilmiş “beyaz listeyi” Çarşamba günü onaylayacağını söyledi.

İlgili Haberler

Kelam konusu teklifin kabul edilmesi, pandeminin getirdiği kısıtlamalardan derinden etkilenen AB havayolu firmaları için büyük avantaj sağlayacak.

Birtakım AB üye ülkeleri, aşılanan Amerikan vatandaşlarının ülkelerini ziyaret etmesine halihazırda müsaade verirken, ABD’nin “beyaz listeye” dahil olmasıyla, blok genelindeki tüm ülkelerde turizm aktivitelerinin canlanacağı varsayım ediliyor.

AB tarafından kabul edilmesi beklenen teklife karşın, Atlantik ötesi seyahatin tam olarak canlanması için ABD’nin AB üyesi ülkelere seyahat kısıtlamasını kaldırması gerekiyor.

Comments are closed.