Ultimate magazine theme for WordPress.

AB, ABD’de yaşayanlara yönelik seyahat kısıtlamasını kaldırdı

AB ülkeleri 18 Haziran tarihi itibariyle, Arnavutluk, Hong Kong, Lübnan, Makao, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti, Sırbistan ve Tayvan ile birlikte ABD’yi de “beyaz liste”ye ekleyerek seyahat müsaadesi tanıdı. Alınan kararın, AB Resmi Gazetesi’nde yayımlanmasının akabinde birkaç gün içinde yürürlüğe girmesi bekleniyor.

AB yetkililerinin, yaz dönemi öncesinde iktisadı turizme bağımlı olan ülkelerden gelen baskı sebebiyle yeni adımlar atmak zorunda kaldığı biliniyor. Kelam konusu kararın, pandeminin getirdiği kısıtlamalardan derinden etkilenen AB havayolu firmaları için büyük avantaj sağlaması bekleniyor.

İlgili Haberler

Birtakım AB üye ülkeleri, aşılanan Amerikalıların ülkelerini ziyaret etmesine halihazırda müsaade vermesine karşın, ABD’nin “beyaz liste”ye dahil edilmesiyle, Amerikalıların tüm AB üyesi ülkelerde aşılanma durumlarına bakılmaksızın seyahat edebileceği kararı alındı.

Bloomberg’e konuşan husus hakkında bilgisi olan diplomatlara nazaran, AB yetkililerinin Biden idaresini de tıpkı halde seyahat kısıtlamalarını kaldırması için ikna etmeye çalıştığı belirtildi.

Comments are closed.