Ultimate magazine theme for WordPress.

35 yaş üstü için aşı randevuları açılıyor

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, yarın prestiji ile 35 yaş üzerindeki tüm vatandaşlar için aşı randevularının açılacağını duyurdu.

Bakan Koca’nın açıklamaları şöyle:

Bugün huzurlarınızda son günlerde sizlere hoş haberler vermiş olmanın huzuru ile bulunuyorum. Salgına son verecek olan aşı programımızın dilek ettiğimiz ivmede devam ediyor olmasından son derece mutluyum. Salgınla birlikte girdiğimiz kuvvetli çabada düşmanın zayıf tarafını yakalamış ve onu köşeye sıkıştırmış durumdayız.

Aşı programımız çaba üstünlüğünü bize kazandırdı. Burada çok ağır emekler verildi. Başta sizler sabırla ve birlik içinde bu çabanın en kıymetli neferleri oldunuz.

Sıhhat çalışanlarımız insanüstü çabalarla çalıştı. Her bir vatandaşımıza bugünlere ulaşmamızda gösterdiği birliktelik ve sabır için müteşekkirim.
Sıhhat ordumuz gücünü, hastalarımızı tedavi etmekten vatandaşlarımızı koruyacak olan aşı programına kaydırmış durumda.

Son atak aşı ile zaferi getirecek. Aydınlık ve sağlıklı yarınların habercisi gün üzere ortadadır. Aşı ile toplumsal bağışıklığı elde edeceğimiz vakte sayılı günler kaldı.

Son bir hafta içinde; aşılarımızı çalışma hayatı, eğitim hayatı, sanat ve kültür hayatından, pek çok meslek ve yaş kümesinden insanlarımızın erişimine açtık.

Yarın itibariyle 35 yaş üzerindeki tüm vatandaşlarımız için de aşı randevularını açıyoruz.

Güçlü sıhhat altyapımızla ve halkımızın gösterdiği ağır teveccüh sayesinde toplumsal bağışıklık gayemize her geçen gün daha da yaklaşıyoruz.

Bugün itibariyle birinci dozda yaklaşık 23 milyon, ikinci dozda 14 milyon olmak üzere toplam uyguladığımız doz sayısı 37 milyonu buldu.

İlgili Haberler

Bu güce inancın demiştik. Bunun bir işaret zamiri olduğundan bahisle kimdir bu gücün sahibi sorusunu soranlar oluyor. Bu gücün sahibi elbette Devletimizdir. Devletimizin gücü büyüktür. Bu güce itimadı güçlü halde gösteren halkımıza ve bu gücün en kıymetli ögelerinden biri olan sıhhat teşkilatımıza teşekkür ediyorum.

Aşılama kapasitemizin gerçek sonlarını şimdi görmediniz. Yapabiliriz dediğim sayılara ulaştığımızı çok yakında görecek ve güçlü alt yapımızın sağladığı itimattan emin olacaksınız.

Salgını önlemenin en değerli silahı olan yerli aşı konusunda yeni kabiliyetler kazanıyoruz. Yerli imkan tam bağımsızlık nişanıdır. Buna çok yaklaştığımızı görüyorum.

Aziz Vatandaşlarımız,

Bu yaz yalnızca maskelerin yüzümüzü terlettiği son yaz olmayacak birebir vakitte salgın haberlerinden kurtulduğumuz son yaz da olacak. Hepimiz sevdiklerimizle aramızdaki uzaklıktan kurtulacağız. Aşılanmış nüfusumuzu artırmak ne kadar kıymetli ise, olay oranlarımızı süratli halde azaltmak da birebir derecede değerli.

Covid 19 bulduğu imkanları kıymetlendirme gücünü hala koruyor. Normalleşmede denetimi kaybettiğimiz vakit varlığını hadise tablolarına yansıtacağını biliyoruz. Olay, hasta, ağır hasta, vefat oranlarımız tedrici olarak düşüyor. Lakin hala etkin 80 binden fazla hadisemiz olduğunu göz gerisi edemeyiz.

Unutmamalıyız ki zafere en yakın vakit riskin de en yüksek olduğu vakittir. Teyakkuzda olmalı ve asla önlemleri boş görmemeliyiz.
Daima birlikte verdiğimiz üstün çabanın selameti için bu yaz da önlemi elden bırakmayalım. Toplumsal alanlarımızın tamamının aşı ile korunaklı hale geleceği ana kadar riskli ortamlardan uzak duralım.

Birlikten kuvvet doğar atasözünü salgınla uğraşta yaşayarak bir kere daha deneyim ettik.

Çabaya her bir bireyin iştirakini tesis ettik. Bu hepimizin büyük çaba ve fedakarlıkları ile oldu. Gayretin yeni ve son basamağı aşı programımızdır.

Devletimizin gücü ve halkımızın kararlı takviyesi sayesinde salgın mahzurunu bu yaz aşacağız. Gelecek hafta sizlerle salgının kıymetli istatistiklerini ve bize ödettiği bedelin sıhhatteki karşılığını göstermek üzere bir toplantı yapacağım. Bugünlere nasıl geldiğimizi ve arkamızda bıraktıklarımızın neler olduğunu asla unutmamamız gerekiyor. Dünü unutarak yarını inşa edemeyiz.

Son kelamım son günlerdeki tek kelam ve ricam; Lütfen en kısa müddette aşınızı olun.

Comments are closed.